▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ▉ ▊ نی نی وبلاگ آموزشی نوزادان

با سلام ... ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ▉ ▊ نی نی وبلاگ آموزشی نوزادان کانال تلگرام نی نی وبلاگ آموزشی نوزاد telegram.me/ehsanbaby.

                            مامان باش و خوش‌اندام بمان!

تقویت و بازتوانی عضله‌های شکم و کف لگن، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هر خانمی باید بعد از زایمان و در دوران شیردهی، به آن توجه کند. این مسئله موجب برگشت سریع‌تر اندام‌ها و عضله‌ها به حالت قبلی و حفظ تناسب اندام او خواهد شد.

بهتر است خانم‌ها در دوران بارداری، نرمش‌ها یا تمرین‌های ویژه دوران بارداری را انجام داده و بیاموزند كه چگونه از بدن خود، هنگام راه رفتن، نشستن، خوابیدن و انجام دادن کارهای روزانه مراقبت کنند تا از آسیب‌دیدگی عضله‌های شکم و کف لگن، افتادگی اندام‌های تناسلی و صدمه دیدن مفصل‌ها و ستون‌فقرات پیشگیری كنند.

تغییرهای طبیعی بدن در دوران بارداری، یعنی بزرگ شدن شکم، سنگینی رحم و افزایش ترشح هورمون‌ها، بدن زن را مستعد آسیب می‌کند. امروزه، برای پیشگیری بهتر از اثرهای منفی و عارضه‌های دوران بارداری، زنان در کلاس‌های آمادگی زایمان شرکت کرده و با انجام تمرین‌های ویژه بارداری، عضله‌های خود را تقویت می‌كنند. هم‌چنین از نظر جسمی و روانی، برای زایمان و پذیرش نقش مادری آماده می‌شوند.


ادامه مطلبطبقه بندی: دوران بارداری،

[ پنجشنبه 31 شهریور 1390 ] [ 01:23 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


اگر همسرتان آمادگی پدر یا مادر شدن را نداشته باشد، شما چه می‌كنید؟

شاید هرگز درباره بچه‌دار شدن حرف نزنید و فقط گاهی وقت‌ها بگویید كه دوست دارید بچه‌دار شوید؛ اما حالا یكی از شما كاملا مطمئن است كه دوست دارد بچه‌دار شود. نگرانی و دودلی، وقتی زن و شوهر به بچه‌دار شدن فكر می‌كنند، كاملا طبیعی و معمول است. معمولا در این موقع‌ها، خلاف تصور، نخستین سئوالی كه به ذهن می‌رسد این نیست كه چرا نگرانی؛ بلكه نخستین سئوال این است كه چرا این‌قدر عجله داری.

                                                 


ادامه مطلبطبقه بندی: دوران بارداری،

[ پنجشنبه 31 شهریور 1390 ] [ 01:18 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


واقعیت‌هایی در مورد پستانک


ادامه مطلبطبقه بندی: دانستنی های نوزاد،

[ پنجشنبه 31 شهریور 1390 ] [ 01:16 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


باردارشدن پس از تجربه سقط

اگر آخرین بارداری شما ناموفق بوده یا سقط جنین را تجربه كرد هاید، ممكن است در مواجهه با هر مشكلی در طول دوران بارداری بعدی، دچار اضطراب و تشویش شوید. این حقیقت كه سقط جنین، یك اتفاق معمول درباره برخی از بارداریها، تأكید می كنیم تنها برخی از از باداری هاست، نیز ممكن است هیچ كمكی به كاهش استرس و اضطراب شما نكند. اگر شما در بارداری قبلی خود، سقط جنین زودرس داشته اید، كه شای عترین نوع سقط جنین است، تنها باید تا زمانی نگران باشید كه دفعه پیش، در آن زمان سقط جنین داشته اید. اگر فرزندتان در دوره های پایانی بارداری، سقط شد یا چند سقط جنین را تجربه كرده اید، ممكن است هرگز در طول دوران بارداری بعدی، آرامش نداشته باشید. اگر سقط جنین را تجربه كرده اید و می خواهید باز هم باردار شوید و نگران هستید، بدانید كه این نگرانی طبیعی است. بد نیست به چند نكته در بارداری بعد یتان توجه داشته باشید:

                                                               


ادامه مطلبطبقه بندی: دوران بارداری،

[ پنجشنبه 31 شهریور 1390 ] [ 12:45 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


4 مهارتی که کودک قبل از شروع سال تحصیلی باید یاد بگیرد


ادامه مطلبطبقه بندی: دوران كودكی،

[ پنجشنبه 31 شهریور 1390 ] [ 12:41 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


حواست باشه چه طور به من شیر میدی

شیرخواران شكمو هنگام غذا خوردن تماشایی اند؛ خود مادران عاشق شیر خوردن فرزندشان هستند با این همه همیشه این سوال را از خود میپرسند كه: « الان بچم راحته؟ نكنه شیر بپره تو گلوش؟ » این نگرانی ها تنها برای شیر مادر نیست، حتی اگر فرزندتان شیر خشك هم می خورد باید بلد باشید چطور به او شیر بدهید؛ اصلا شیر خوردن آدابی دارد، از موقعیت بدن مادر و كودك تا اینكه مادر بفهمد شیرش به طور صحیح خارج می شود یا نه؛ با خواندن این مطلب در شیردهی به نوزادان متخصص خواهید شد.


ادامه مطلبطبقه بندی: روش های شیردهی،

[ پنجشنبه 31 شهریور 1390 ] [ 12:34 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic