▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ▉ ▊ نی نی وبلاگ آموزشی نوزادان

با سلام ... ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ▉ ▊ نی نی وبلاگ آموزشی نوزادان کانال تلگرام نی نی وبلاگ آموزشی نوزاد telegram.me/ehsanbaby.

اگر می خواهید صاحب فرزند دختر بشوید مصرف نمک و موز را ترک کنید و در عوض به رژیم غذایی خود لوبیا و پنیر سفت را اضافه کنید.

محققان دانشگاه ماستریچ در هلند در این پژوهش دریافته اند: زنانی که قصد بارداری دارند و ترجیح می دهند فرزندشان دختر باشد باید مصرف مواد غذایی غنی از سدیم و پتاسیم مثل زیتون ها، ماهی دودی، پنیر آبی، سیب زمینی، گوشتهای فرآوری شده، نان و پاستا را کاهش داده و در عوض روی مواد غذایی غنی از کلسیم و منزیم متمرکز شوند.

مواد غذایی حاوی مقادیر بالای کلسیم شامل ماست، پنیر سفت، ماهی آزاد کنسروی، اسفناج، بادام، جو، کلم بروکلی و پرتقال هستند.

همچنین حبوبات مثل لوبیا و غلات سبوس دار حاوی مقادیر زیادی منیزیم هستند.

این محققان تاکید کردند که رژیم غذایی پدر هیچ تاثیری روی جنسیت کودک ندارد.

پژوهشگران در این تحقیق ۵ ساله ۱۷۲ زن اروپای غربی از ۲۳ ساله تا ۴۲ ساله را تحت مطالعه و بررسی قرار دادند و به این نتایج علمی دست یافته اند.

طبقه بندی: دانستنی های نوزاد،

[ پنجشنبه 19 خرداد 1390 ] [ 04:14 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


گیتی بهدادی پور - کارشناس تغذیه

دستگاه گوارش نوزاد در حوالی 6 ماهگی برای پذیرش غذای نیمه جامد آمادگی لازم را پیدا میکند و بنابراین شروع تغذیه کودک با غذای کمکی از شش ماهگی صورت میگیرد.البته در بعضی از کودکانی که دچار افت وزن هستند، غذا از 4 ماهگی داده میشود. با زود شروع کردن غذای کمکی احتمال ابتلاء به اسهال و آلرژی در کودک افزایش یافته و تمایل وی به شیر مادر نیز كمتر می شود.


ادامه مطلبطبقه بندی: تغذیه نوزاد، دانستنی های نوزاد،

[ پنجشنبه 19 خرداد 1390 ] [ 03:39 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


[ سه شنبه 17 خرداد 1390 ] [ 05:33 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


یك متخصص تغذیه گفت: زنان باردار بلافاصله بعد از خوردن غذا دراز نكشند، به دلیل اینكه این كار باعث ترش كرن یا سوزش سردل آنها می‌شود.
فارس: یك متخصص تغذیه گفت: زنان باردار بلافاصله بعد از خوردن غذا دراز نكشند، به دلیل اینكه این كار باعث ترش كرن یا سوزش سردل آنها می‌شود.

مریم مراداف افزود: ترش كردن حالتی است كه در زنان باردار ممكن به وجود آید. این حالت ناشی از افزایش اسید معده و برگشت آن به مری است.

وی گفت: در دوران حاملگی به دلیل اینكه اندازه بچه و حجم رحم افزایش پیدا می‌كند و به مادر فشار وارد می‌شود كه باعث رانده شدن اسید معده به مری می‌شود.

این متخصص تغذیه افزود: زنان باردار بلافاصله بعد از خوردن غذا دراز نكشند، چرا كه این كار می‌تواند ترش كردن یا سوزش سردل را افزایش دهد و باید به صورتی بخوابند كه سر آنها بالاتر از تنه قرار گیرد تا برگشت اسید معده كاهش یابد.

مراداف گفت: زنان باردار باید غذای خود را در وعده‌های بیشتر، با حجم كم و آرام مصرف كنند، از خوردن غذا‌های محرك مانند قهوه پرهیز كنند و از خوردن غذاهای حجیم قبل از خواب خودداری كنند.

طبقه بندی: دوران بارداری،

[ سه شنبه 17 خرداد 1390 ] [ 05:30 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


[ سه شنبه 17 خرداد 1390 ] [ 05:30 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


سونوگرافی سه‌بعدی به مایع آمونیاكی جنین آسیب می‌رساند
یك متخصص زنان و زایمان گفت: سونوگرافی سه بعدی یك كار اضافه در مراقبت‌های دوران بارداری است و ممكن اسن با مایع آ‌مونیاكی دور جنین آسیب بزند اما زنان همچنان برای انجام آن هجوم می‌آورند.
صدیقه تن‌پوش‌زاده افزود: انجام یكبار سونوگرافی سه بعدی اشكالی ندارد به دلیل اینكه حرارت دستگاه‌های سونوگرافی سه بعدی تنظیم شده است و مشكلی را ایجاد نمی‌كند.
وی گفت: اگر گفته شود سونوگرافی سه بعدی ضرر ندارد، زنان باردار برای انجام این نوع سونوگرافی هجوم می‌آورند. در حالی انجام هر كار اضافه در زمان حاملگی مناسب نیست و می‌تواند ضررهایی داشته باشد.
این متخصص تغذیه افزود: حرارت این دستگاه‌ها در اغلب موارد تنظیم شده است ولی نمی‌توانیم بگوییم كه ضرر ندارد چون این كار را بیشتر انجام می‌دهند.
تن‌پوش‌زاده اضافه كرد: اگر حرارت دستگاه سونوگرافی تنظیم نشود می‌تواند، بر مایع آمونیوتیكی دور جنین اثر منفی بگذارد.
وی گفت: از فواید سونوگرافی سه بعدی می‌توان گفت كه ناهنجاری‌های ظاهری جنین را بهتر نشان می‌دهد و پیشنهاد می‌كنیم كه زنان باردار سونوگرافی دوبعدی را انجام دهند و در فقط در صورت نیاز سونوگرافی سه بعدی را انجام دهند.
طبقه بندی: دوران بارداری،

[ سه شنبه 17 خرداد 1390 ] [ 05:18 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


[ سه شنبه 17 خرداد 1390 ] [ 05:15 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


[ سه شنبه 17 خرداد 1390 ] [ 05:07 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


 

ما گلهای خندانیم

فرزندان ایرانیم

ایران پاك خود را

مانند جان می دانیم

ما باید دانا باشیم

هشیار و بینا باشیم

از بهر حفظ ایران

باید توانا باشیم

آباد باشی ای ایران

آزاد باشی ای ایران

از ما فرزندان خود

دلشاد باشی ای ایران

طبقه بندی: دکوراسیون اتاق بچه و شعر،

[ یکشنبه 15 خرداد 1390 ] [ 05:42 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


شعر عروسك قشنگ من


ادامه مطلبطبقه بندی: دکوراسیون اتاق بچه و شعر،

[ چهارشنبه 11 خرداد 1390 ] [ 05:40 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


 

جوجه


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 11 خرداد 1390 ] [ 05:38 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


                                        

موسیقی درمانی می تواند یک روش محرک و مناسب و آموزشی مفرح برای دستیابی به موفقیت به حساب آید. به علاوه کیفیت زندگی کودک و خانواده اش را بالا می برد.


ادامه مطلبطبقه بندی: دوران كودكی،

[ چهارشنبه 11 خرداد 1390 ] [ 09:56 ق.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


روزه داری در دوران بارداری و شیردهی

بعضی خانم های حامله به‌علت احساس خطر، از روزه گرفتن اجتناب کرده و بعضی دیگر یا حتی در حالات طاقت‌فرسای اواخر حاملگی نیز روزه خود را به‌جا می‌آورند اما هنوز هم بسیاری از خانم ها که حاملگی شان با ماه مبارک مصادف است، نمی‌دانند باید چه کار بکنند.


ادامه مطلبطبقه بندی: دوران بارداری،
برچسب ها:روزه داری در دوران بارداری و شیردهی،

[ سه شنبه 3 خرداد 1390 ] [ 03:21 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


اگر چه اغلب مادرها، با دیدن هیجان کودکان 7،8 ماهه خود و رویش یکی دو دندان کوچولوی آنها وسوسه می‌شوند علاوه بر فرنی و سوپ سبزیجات، مزه بقیه مواد غذایی را به آنها بچشانند؛ به قول دختر خاله ام دو قلوهایش با دیدن خوردنی خیلی ذوق می‌کنند و او دلش نمی‌آید منع غذایی بدهد ولی همه ما باید یکسری نکات را رعایت کنیم. به طور مثال استفاده از جگر سالم پخته نرم شده به جای گوشت، در بعضی موارد به طور مثال یک بار در هفته را باید در اواسط ماه هشتم شروع کنیم. استفاده از حبوبات مانند عدس و غیره که بسیار هم مفیدند بهتر است از پایان 9 ماهگی به بعد شروع شود. پزشکان معتقدند گرچه بیشتر بچه ها نسبت به مواد غذایی حساسیت نشان نمی‌دهند ولی تا پایان یک سالگی مصرف مواد غذایی خاصی ممنوع است. در اینجا لیستی را برای شما تهیه کرده‌ایم که با هم می بینیم.

 

مصرف شیر گاو تا پایان 9 ماهگی ممنوع ولی آن مقدار از شیر پاستوریزه که درتهیه غذاهایی چون فرنی و حریره بادام مصرف می‌شود اشکالی ندارد. از پایان 9 ماهگی به بعد در شیرخوارانی که از شیر مادر محرومند به عنوان نوشیدنی و یا حتی جایگزین شیر خشک می‌تواند استفاده شود.

از پایان 9 ماهگی شیر خشک هیچ مزیتی نسبت به شیر پاستوریزه ندارد. گذشته از این موضوع یکسری از غذاها را نباید تا پایان یک سالگی به کودک مان بدهیم. عسل، سفیده تخم مرغ، شکلات، خربزه، کیوی، انواع توت ها، نوشابه های گاز دار و آب میوه های صنعتی، سوسیس و کالباس و پفک و چیپس و حتی شکلات جزو این موارد ممنوع هستند. در خانواده هایی که زمینه آلرژی مواد غذایی وجود دارد گروه دیگری از مواد را باید با دقت و تاخیر شروع کنیم. به طور مثال محصولات دریایی مانند میگو وماهی را نباید تا سه سالگی به بچه بدهیم. مرکبات به استثنای لیمو شیرین، آجیل و گندم و شیر گاو هم بهتر است تا سه سالگی داده نشود. سفیده تخم مرغ هم تا 18 تا 24 ماهگی منع مصرف دارد. بعضی از مادر ها می‌گفتند ما آلرژی تنفسی، گوارشی یا پوستی به مواد غذایی خاصی داریم. دکتر به آنها توصیه کرد این علایم را خوب بشناسند و اگر چنین حساسیتی دارند به فرزند خود ان غذا را ندهند یا با تاخیر و دقت شروع کنند.

 
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
طبقه بندی: دوران بارداری،
برچسب ها:غذاهای ممنوعه در دوران شیرخواری،

[ دوشنبه 2 خرداد 1390 ] [ 06:33 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


چه كنیم كه این‌ همه سزارین نكنیم؟

اگرچه سزارین به‌عنوان یك عمل نجات‌دهنده مادر و نوزاد در مواقع ضروری، شناخته شده است، اما با وجود اینكه این روش در كشورهاى پیشرفته همچنان ماهیت خود را حفظ كرده و در مسیر درست خود قرار دارد در كشور ما، به ابزارى براى فرار از درد زایمان تبدیل شده است.


ادامه مطلبطبقه بندی: دوران بارداری،
برچسب ها:چه كنیم كه این همه سزارین نكنیم؟،

[ دوشنبه 2 خرداد 1390 ] [ 06:30 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


.: تعداد کل صفحات 2 :. [ 1 ] [ 2 ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic