▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ▉ ▊ نی نی وبلاگ آموزشی نوزادان

با سلام ... ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ▉ ▊ نی نی وبلاگ آموزشی نوزادان کانال تلگرام نی نی وبلاگ آموزشی نوزاد telegram.me/ehsanbaby.

باردارشدن پس از تجربه سقط

اگر آخرین بارداری شما ناموفق بوده یا سقط جنین را تجربه كرد هاید، ممكن است در مواجهه با هر مشكلی در طول دوران بارداری بعدی، دچار اضطراب و تشویش شوید. این حقیقت كه سقط جنین، یك اتفاق معمول درباره برخی از بارداریها، تأكید می كنیم تنها برخی از از باداری هاست، نیز ممكن است هیچ كمكی به كاهش استرس و اضطراب شما نكند. اگر شما در بارداری قبلی خود، سقط جنین زودرس داشته اید، كه شای عترین نوع سقط جنین است، تنها باید تا زمانی نگران باشید كه دفعه پیش، در آن زمان سقط جنین داشته اید. اگر فرزندتان در دوره های پایانی بارداری، سقط شد یا چند سقط جنین را تجربه كرده اید، ممكن است هرگز در طول دوران بارداری بعدی، آرامش نداشته باشید. اگر سقط جنین را تجربه كرده اید و می خواهید باز هم باردار شوید و نگران هستید، بدانید كه این نگرانی طبیعی است. بد نیست به چند نكته در بارداری بعد یتان توجه داشته باشید:

                                                               

تجربه از دست دادن چیزی در زندگی، به ما این درس را می­دهد كه گاهی وقتها، ما در به دست آوردن ارزشمندترین

چیزهایی كه برایشان برنامه ریزی كرده ایم، شكست می خوریم. طبیعی است كه در بارداری بعد یتان نگران باشید؛ اما می توانید با پزشكتان صحبت كنید و از او بخواهید برای به دست آوردن آرامش، به شما كمك كند. نباید ترس از دست دادن بچه، شما را فلج كند. نباید این گونه فكر كنید كه هر كاری كه انجام می دهید، به بچه آسیب می رساند. خیلی اهمیت دارد كه شما و همسرتان درباره احساستان با هم صحبت كنید. ارتباط صادقانه با هم و شنیدن نظرهای یكدیگر، به شما كمك می كند كه بتوانید بار دیگر، تمام قوای خود را جمع كنید و به هم نزدیكتر شوید. چه كسی بهتر از همسرتان م یتواند در این باره به شما كمك كند؟!

ممكن است در این بارداری، به مراقبت های پزشكی بیشتری نیاز داشته باشید. برای مثال، می توانید بیشتر به دیدن پزشكتان بروید. گاهی وقتها، همه آنچه شما نیاز دارید، این است كه پزشكتان به شما بگوید كه همه چیز مرتب است و هیچ خطری، بچه را تهدید نمی كند. اگر لازم بود و خودتان احساس كردید، می توانید با یك روانپزشك نیز در ارتباط باشید. البته بهتر است روا نپزشك شما، با پزشكتان نیز در ارتباط باشد.

گاهی وقتها، ممكن است به این فكر كنید كه آیا بچه جدیدتان را به اندازه بچه ای كه از دست داده اید، دوست خواهید داشت یا خیر.

ممكن است در این باره دچار چالش شوید؛ اما سعی كنید خودتان را رها كنید. جلوی احساس و عاطفه خودتان را نسبت به این بچه نگیرید. هر چه دارید، برایش نثار كنید. دوست داشتن بچه جدید، هیچ وقت جایگزین عشق به بچه ای كه از دست داده اید، نخواهد شد. مطمئن باشید كه همیشه در اعماق قلبتان، عشقی نسبت به بچه ای كه از دست داده اید، احساس خواهید كرد.

كلینیك

من یك بار سقط جنین داشته ام و دكترم به من گفته است كه سه ماه صبر كنم و بعد باردار شوم.

چرا باید این همه صبر كنم؟

بسیاری از پزشك ها به خانم ها پیشنهاد می كنند سه ماه صبر كنند تا روند بهبودشان كامل شود.

البته هیچ دلیل علمی برای ثابت كردن این مسئله كه آیا این مدت زمان ضروری است یا نه، وجود ندارد. این امكان

وجود دارد كه اگر خانم ها به فاصله كمی پس از سقط جنین، باردار شوند، باز هم دچار سقط جنین شوند. خیلی از زو جها نیز پس از گذشت سه هفته از سقط جنین، تمایل دارند از روش های جلوگیری از بارداری استفاده نكنند. آن ها معتقدند كه اگر رحم، آمادگی بارداری دوباره را داشت، به این معنی است كه جنین می تواند دوران بارداری را طی كند. بنابراین باید گفت كه صبر كردن پس از سقط جنین برای بارداری مجدد، یك تصمیم شخصی است كه البته بهتر است شما پس از مشورت با پزشكتان، تصمیم بگیرید.

طبقه بندی: دوران بارداری،

[ پنجشنبه 31 شهریور 1390 ] [ 12:45 ب.ظ ] [ ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic